Při posvěcení kostela v roce 1890 bylo ve věži 5 zvonů. Do dnešních dnů se z těchto pěti zvonů zachovaly pouze dva. Shodou okolností ten největší a nejmenší. O tři prostřední zvony farnost přišla za  první světové války.Pouze tyto zůstaly uchovány dvojnásobnému válečnému drancování. Ovšem nepředbíhejme.  Za první světové války farnost přišla o 3 prostřední zvony. Až v roce 1933 tehdejší administrátor P. Sroslík objednal u firmy Rudolf Perner pro farnost 2 nové zvony, jako náhradu za rekvírované za první světové války.  Větší zvon „Antonín“ měl tón b´a vážil 373 kg, menší „Maria“ měl tón des“ a vážil 224,5 kg. Zvony byly posvěceny 5. listopadu 1933. Bohužel ani ne po deseti letech se smutná historie opakovala.

Válečné rekvizici neunikly dva nejnovější zvony.  Ačkoliv se tehdejší administrátor P. Kolář snažil zabránit odejmutí zvonů, nebyl vyslyšen. Rekvizici unikl pouze již zmíněný největší zvon, který nemohl být pro své rozměry bez rozbití z věže sejmut (při stavbě kostela byl zavěšen ještě před dokončením věže - v červenci 1879) a potom nejmenší zvon, který se podařilo odvážným farníkům uschovat do bezpečí, odkud byl po válce znovu zavěšen na věž. Dlouhá léta pak Bratřejovem vyzváněly pouze 2 zvony.  V roce 1971 nechal P. Jemelka odlít dva nové zvony, které posvětil 21.11 téhož roku pan kanovník Vašica z Val. Meziříčí. Jeden ze zvonů je posvěcen ke cti Panny Marie - s reliéfem Matky jednoty křesťanů. Druhý zvon je posvěcen ke cti olomouckého arcibiskupa Antonína Cyrila Stojana. Tento zvon nese reliéf arcibiskupovy osobnosti.

Nejvzácnější je náš největší zvon, který váží 525 kg, má 101 cm v  průměru a výšku 89 cm. Zvon je ozdoben obrazy sv. Cyrila a Metoděje a kardinála Bedřicha landhraběte de Fürstenberk. Je na něm nápis Sub regimine reverendissimi archiepiscopi Friedeci Landgravii de Fürstenberg. Confecit Theres-Gugg - Znaimae 1878. Tento zvon a náš nejmenší zvon ze stejného roku  "tzv. umíráček"  byl pořízen  částečně z daru císaře Františka Josefa I. V roce 1978 za působení P. Oldřicha Vinklárka byl pohon tří největších zvonů elektrifikován. V roce 1983 jeden ze zvonů praskl. Byl odvezen na přelití do zvonařské dílny Ditrichová v Brodku u Přerova, odkud se vrátil  na podzim 1984 a následně byl zavěšen na věž.

V současné době se ve věži kostela nacházejí 4 zvony. Dva z roku 1878, jeden z roku 1971 a jeden z roku 1984

 

 

Zvony, zvony, vy se lidem podobáte, neboť jako oni hlas i srdce máte.  Smějete se, radujete, zpíváte i zapláčete, podle toho bol či ples, vnímá dům či celá ves.
Zvony naše, kdo vás nemilovat může? Snoubencům vy cestou setřásáte růže. K tomu jste, kdo drahý želí, upřímnými těšiteli. Hlas váš nové naděje, do hrudi mu naleje.
Zvony svaté denně třikrát zazníváte, chválu Panny přečisté a Matky svaté. Do chrámu, kde milost Boží, v duších zázračně se množí, shromažďuje všechny nás, přesladký váš svatý hlas.
Zvony milé, na vysoké věži dlíte, shora na náš shon a zmatek pohlížíte. Hlas váš večně připomíná: zde je naše domovina, bychom směřovali tam na přednost a ke hvězdám.
Zvony, zvony, kéž i naše srdce stále bije láskou k bližnímu a k Boží chvále, bychom až nám jedenkráte naposledy zazpíváte, v Boží říši zapěli píseň díků s Anděly.